İçeriğe geç
OranAnalizTV

İlk Yarı oranı · 1,5 Alt / Üst dağılımı

İY 2 Oranına Göre 1,5 Alt / Üst

İY 2 açılış oranı bulunan 110.480 sonuçlanmış maçta en sık görülen sonuç ÜST oldu — %74,9 (82.706 maç). Oran bandına göre bu oran %72,5 ile %88,8 arasında değişiyor.

İlk yarı oranları maç sonu oranlarından daha yüksektir, çünkü daha kısa bir sürede daha az gol atılır ve beraberlik ihtimali belirgin biçimde artar.

110.480

Sonuçlanmış maç

örneklem

%74,9

En sık: ÜST

82.706 maç

16,3 puan

Bantlar arası fark

en yüksek − en düşük

3,57

Medyan açılış oranı

2024-01-01 → 2026-11-10

1,5 Alt / Üst — genel dağılım

İY 2 açılış oranı bulunan bütün sonuçlanmış maçlarda 1,5 Alt / Üst sonucunun nasıl dağıldığı. Oran bandından bağımsız taban dağılımdır; bir sonraki tablodaki bant oranları bununla karşılaştırılmalıdır.

ÜST

%74,9

82.706 maç

ALT

%25,1

27.774 maç

Açılış oranı bandına göre 1,5 Alt / Üst

Her satır, İY 2 açılış oranı o bantta olan maçların gerçekte nasıl bittiğini sayar. Örneklemi 100 maçın altında olan bantta yüzde gösterilmez.

İY 2 açılış oranıMaçÜSTALT
1,00 – 1,30259%88,8(230)%11,2(29)
1,30 – 1,50668%85,9(574)%14,1(94)
1,50 – 1,751.846%81,9(1.511)%18,1(335)
1,75 – 2,003.487%77,8(2.712)%22,2(775)
2,00 – 2,5011.198%76,4(8.555)%23,6(2.643)
2,50 – 3,5035.127%74,2(26.075)%25,8(9.052)
3,50 – 5,0037.721%72,5(27.360)%27,5(10.361)
5,00 ve üzeri20.174%77,8(15.689)%22,2(4.485)

Bu sayı ne söyler, ne söylemez

  • Söyler: geçmişte, İY 2 açılış oranı belirli bir bandın içindeyken maçların 1,5 Alt / Üst bakımından nasıl bittiğini.
  • Söylemez: bir sonraki maçta ne olacağını. Bu bir geçmiş sayımıdır, tahmin değildir ve kazanç garantisi içermez.
  • Nedensellik kurmaz: oran ile sonuç arasında ölçülen şey birlikte görülme sıklığıdır. Oran, sonucu üretmez; piyasanın o maça dair beklentisini özetler.
  • Yalnızca açılış oranı kullanılır. Kapanış tarafı için Kapanış Oran Analizi.
  • Sonuçlar skordan türetilir, saklanmaz; bir skor düzeltildiğinde istatistik bir sonraki güncellemede kendiliğinden düzelir.
  • Sayfa yalnızca örneklemi 500 maçı geçen market–sonuç çiftleri için üretilir; geçmeyen çift için sayfa hiç açılmaz.

Bugünün maçlarında bu ilişkiyi ara

Yukarıdaki tablo geçmişi gösterir. Bugün oynanacak maçlar arasından İY 2 açılış oranı belirli bir aralıkta olanları süzüp 1,5 Alt / Üst dağılımını canlı görmek için analiz araçlarını kullanın.

Sık sorulan sorular

İY 2 oranına bakarak 1,5 Alt / Üst tahmin edilebilir mi?

Arşivdeki 110.480 maçta bir eğilim ölçülüyor: İY 2 açılış oranı 1,00–1,30 aralığındayken ÜST %88,8 oranında geldi; oran 3,50–5,00 aralığındayken bu oran %72,5'e indi. Aradaki 16.3 puanlık fark bir eğilimdir, garanti değildir.

1,5 Alt / Üst ne demek?

1,5 alt/üst marketi, maçtaki toplam gol sayısının 1,5'in altında mı üstünde mi kaldığına bakar. 2 ve üzeri gol üsttür.

Bu sayfadaki dağılım nasıl hesaplanıyor?

İY 2 açılış oranı bulunan maçlar oran bantlarına ayrılıyor, sonra her bandta maçların gerçek skorundan 1,5 Alt / Üst sonucu hesaplanıp sayılıyor. Sonuç saklanmaz, skordan türetilir; bir skor düzeltilirse istatistik de düzelir.

Kaç maç üzerinden ölçülüyor?

İY 2 açılış oranı bulunan 113.776 maçtan 110.480 tanesinde 1,5 Alt / Üst sonucu hesaplanabildi. Skoru henüz gelmemiş maçlar paydaya girmez. Arşiv aralığı: 2024-01-01 – 2026-11-10.

Kapanış oranı için de geçerli mi?

Hayır. Bu sayfa yalnızca AÇILIŞ oranını kullanır. Kapanış oranı maç saatine yakın oluşur ve farklı bir bilgi taşır; kapanış tarafı için Kapanış Oran Analizi sayfasına bakın.

İY 2 oranının diğer marketlere etkisi

Aynı soruyu İlk Yarı grubundaki diğer oranlar için sor